Schuco_D15

Villa D15 i Haugesund

Oppdatert: 22. september, 2023
Publisert: 9. september, 2019

Todd Saunders er en av foredragsholderne vi får høre fra under Architects, not Architecture Vulkan Arena den 19. september. Villa D15 i Haugesund er et av Saunders boligprosjekter, realisert i samarbeid med Alglass Vindu AS.

Boligen med sin plassering i vannkanten ved Karmsundet i Haugesund er som en av mange boligprosjekter med særpreg signert Saunders Architecture. Bygningen tar opp i seg elementer av lokal byggeskikk omskapt til et moderne språk. Store aluminium skyvedører og faste glasspartier bidrar til nærkontakt med sjøen like utenfor mens vinduene mot øst og nord har formater som skjermer og bidrar til en privat sfære.

Se hva du får på Min Arbeidsplass


Schuco_D152

Schuco_D153

IMG_20190902_110814

 

     
Prosjekt:   Villa D15
Hvor:   Haugesund
Schüco Partner:   Alglass AS
Arkitekt:   Todd Saunders (Saunders Architecture)
Byggherre:   Privat
Byggtype:   Privatbolig
Fotograf:   Fredrik Bergesen
Ferdigstilt:   2020
Schüco Produkter:   AWS 70.HS, AWS 75, FWS 50.HI
     

 

AKTUELT
Hvordan skape god og bærekraftig arkitektur
For en arkitekt er det ingen motsetning mellom estetikk, funksjon og bærekraft. Alle tre er nødvendige for å skape en moderne bygning.
Den svevende hytta på Austevoll
En svevende hytte på Selbjørn forener moderne arkitektur med kystnatur. Dempede materialer og tydelige linjer preger Todd Saunders’ design.
Arven etter skipsverftet
I Varvsstaden i Malmö havn forvandles gamle, nedslitte industribygninger til moderne kontorbygg, restauranter, butikker og boliger.
Vinduets beste plassering i veggen
Riktig plassering av vinduer i en vegg er avgjørende for å minimere kuldebroer, sikre høy innvendig komfort og redusere risikoen for fuktskader.